Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

Hosting Strony internetowe
Walidator W3C

Walidator W3C

Walidator W3C to narzędzie służące do sprawdzania poprawności kodu HTML, XHTML, CSS i innych języków opisujących strony internetowe zgodnie z zaleceniami W3C (World Wide Web Consortium). Warto stosować walidator W3C z kilku powodów:

✔️ Poprawność kodu – pomaga upewnić się, że kod strony internetowej jest poprawny i zgodny z zaleceniami W3C. Poprawny kod ma wpływ na poprawne wyświetlanie i działanie strony w różnych przeglądarkach i na różnych urządzeniach.

✔️ Optymalizacja strony – Walidator W3C może pomóc w optymalizacji strony internetowej. Poprawnie napisany kod może być łatwiejszy do zrozumienia i modyfikacji, a także może wpłynąć na szybsze ładowanie się strony.

✔️ Dostępność – Walidator W3C może pomóc w zapewnieniu, że strona internetowa jest dostępna dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, które korzystają z oprogramowania wspomagającego, takiego jak czytniki ekranowe. Poprawność kodu może również wpłynąć na łatwiejsze indeksowanie strony przez roboty wyszukiwarek.

✔️ Standardy – pomaga przestrzegać standardów internetowych, co jest ważne dla zachowania spójności i zgodności między różnymi stronami internetowymi. Przestrzeganie standardów internetowych pomaga również w łatwiejszym i szybszym rozwoju i utrzymaniu strony internetowej.

Podsumowując, stosowanie walidatora W3C jest ważne dla zapewnienia poprawności kodu, optymalizacji strony, dostępności oraz przestrzegania standardów internetowych. 👌

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami projektowania stron WWW

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *